Ako si navrhnúť kuchynku, ktorá bude trendy a nadčasová? V nasledujúcom článku Vám dáme pár typov ako na to…

Kuchyňa nie je už len miestnosť na varenie a stolovanie, ale stala sa centrom všetkého diania, spája jednotlivé činnosti a ľudí v domácnosti. Podľa najnovších prieskumov viac ako polovica ľudí považuje kuchyňu za miestnosť s najväčšou hodnotou v celom interiéri, a práve preto do nej čo raz viac investujeme. 

Dlhá životnosť

V posledných rokoch stúpa množstvo ľudí, ktorí sa rozhodnú si vymeniť laminátovú pracovnú dosku za technický kameň, či uprednostia pri výbere novej kuchyne technický kameň pred laminátovou pracovnou doskou, nakoľko kvalita a dlhá životnosť sú dôležité hodnoty, ktoré sa určite oplatí zvážiť pri výbere kuchynskej linky.

technistone

Pracovná doska z technického kameňa, zdroj : https://media.novinky.cz/597/555976-original1-fdmet.jpg

 

Viac technológie

Technológie sa vyvíjajú veľmi rýchlo a neobchádzajú ani kuchyňu. Spotrebiče ponúkajú množstvo funkcií, ktoré vám zaručene zjednodušia prípravu jednotlivých pokrmov a urobia z varenia hračku. Výberu spotrebičov a doplnkov sa oplatí venovať viac času, ktorý sa vám neskôr vráti.

350018_02

Varná doska so zabudovaným digestorom, zdroj: http://www.archiportale.com/Newsletter/immagini/350018_02.jpg

 

Moderný vzhľad

Kuchyne bez úchytiek sú veľmi moderné, nakoľko ich prevedenie podčiarkuje čistotu tvarov a línií. Medzi farbami stále dominuje biela v lesklom prevedení, no čoraz viac sa do popredia dostávajú aj odtiene šedej a prírodné odtiene.

 9c4e7ac5a8dde4099113133ee46b1cdb

Kuchynka bez úchytiek, zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9c/4e/7a/9c4e7ac5a8dde4099113133ee46b1cdb.jpg

 

Industriálny vzhľad

Industriálny dizajn vznikal počas posledných rokoch v Škandinávií, a zostáva trendom aj pre rok 2017. Sú preňho charakteristické črty továrenských hál, napríklad surové materiály ako drevo, betón a odhalené tehly a potrubia. Jeho motom je udržať dizajn na uzde, tak aby vyniklo naozaj to, na čom záleží – tvar, funkcia a estetika.

industrial kitchen

Kuchyňa v industriálnom štýle, zdroj: http://micasadc.com

 

Čistá pracovná plocha

Pracovná plocha, ktorá je čistá bez zbytočností Vám ponúkne nie len množstvo priestoru na prípravu pokrmov či stolovanie, ale je zároveň horúcim trendom. Čistá pracovná plocha Vám vizuálne zväčší celý priestor a uľahčí upratovanie kuchyne. Drobnosti ako koreničky, či oleje môžete mať pohodlne umiestnené po ruke vo vnútorných systémoch zásuviek, či skriniek. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo doplnkov do skriniek a zásuviek, ktoré Vám umožnia vnútorné členenie priestoru a tak maximálne využitie kuchyne.

Blum-TANDEMBOX-antaro

http://www.turincomponents.ie/wp-content/uploads/Blum-TANDEMBOX-antaro.jpg

 

Medený akcent

Doplnky v medenom prevedení ako napríklad svietidlá či úchytky podčiarknú elegantný vzhľad Vašej kuchyne. A v kombinácií s odtieňami bielej, šedej a čiernej dodajú kuchyni nádych luxusu.

InteriorZine-5

http://www.amberth.co.uk/blog/wp-content/uploads/2016/10/InteriorZine-5.jpg

 

Geometrické tvary

Geometrické sochárske tvary sa čoraz viac dostávajú z architektúry aj do interiéru, kuchyňa nie je výnimkou. Takéto prevedenie kuchyne pôsobí veľmi dramaticky a jedinečne, výber prírodným materiálov zároveň vytvára útulné prostredie.

A-closer-look-at-the-kitchen

http://cdn.decoist.com/wp-content/uploads/2014/05/A-closer-look-at-the-kitchen.jpg