Pri kúpe odsávača pár je dôležité vedieť o možnostiach jeho inštalácie. Vo všeobecnosti je možné umiestniť odsávač na stenu alebo do priestoru kuchyne. Pri oboch typoch inštalácie existuje viacero typov odsávačov a ich estetických prevedení.


Vstavané odsávače pár:

Vstavané odsávače pár sa inštalujú do kuchynskej skrinky nad pracovnú dosku. Sú veľmi nenápadné v rôznych elegantných estetických prevedeniach. Tento typ inštalácie odsávačov je priestorovo úsporný, vhodný aj do malej kuchyne.

vstavane

Zvlášť obľúbeným typom vstavaných odsávačov sú v súčasnosti výsuvné odsávače, ktoré po použití prakticky zasuniete. Sú nenápadné a šetria kuchynský priestor.

vstavane-vysuv

 

Podskrinkové odsávače pár:

Podskrinkové odsávače pár sú určené pre montáž pod hornú kuchynskú skrinku nad pracovnou doskou. Tento typ inštalácie odsávačov je priestorovo úsporným riešením pre malé kuchyne.

podskrinkove

 

Komínové odsávače pár:

Komínové odsávače pár sa inštalujú na stenu s napojením na vonkajší odťah, rovnako je však možná ich prevádzka aj v recirkulačnom režime. Tento typ odsávača pár je zvyčajne výrazným, samostatným nástenným prvkom nad pracovnou doskou.

kominove

Komínový odsávač je v kuchynskom priestore dominantným prvkom, preto sa kladie veľký dôraz na jeho estetické prevedenie. V súčasnosti je tak možné vybrať si z pestrej ponuky dizajnových kúskov.

kominove-dizajn

Komínové odsávače pár v rustikálnom prevedení sú dokonalým riešením pre kuchynské priestory vo vidieckom štýle.

rustikalne

 

Rohové odsávače pár:

Rohové odsávače pár sú určené pre inštaláciu na stenu do rohových priestorov kuchyne. Tento typ odsávača pár umožňuje plné funkčné využitie doteraz problémových rohových častí kuchynskej linky.

rohove

 

Ostrovčekové odsávače pár:

Ostrovčekové odsávače pár sú určené pre stropnú inštaláciu nad kuchynským ostrovčekom – pracovným priestorom uprostred dispozície. Tento typ inštalácie odsávačov je v súčasnosti veľmi obľúbený, vhodný najmä pre priestranné ostrovčekové kuchyne. Pri inštalácii je možné zvoliť prevádzku odsávača na vonkajší odťah alebo recirkulačný režim odťahu.

ostrovcekove

Odsávač pár tvorí v tomto prípade dominantný prvok v kuchynskom priestore, preto sa kladie osobitný dôraz na jeho estetiku. Podobne ako pri komínových odsávačoch, aj tu je v súčasnosti možnosť vybrať si z množstva rôznych dizajnových prevedení.

ostrovcekove-dizajn

Závesné odsávače pár tvoria samostatnú kategóriu ostrovčekových odsávačov. Je možné ich inštalovať na strop prakticky kdekoľvek v kuchynskom priestore, fungujú ale spravidla len v režime na recirkulačný odťah. Nespornou výhodou závesných odsávačov je však ich netradičný a naozaj pôsobivý dizajn.

zavesne

Medzi ostrovčekové odsávače môžme zaradiť aj priestorové výsuvné odsávače pár, ktoré sú určené pre zabudovanie do pracovnej dosky kuchynského ostrovčeka. Odsávač je možné podľa potreby zasunúť alebo vysunúť z pracovnej dosky. Vďaka svojej konštrukcii nenarúšajú elegantný vzhľad kuchynskej linky, sú decentným a zároveň funkčným prvkom modernej kuchyne. Ostrovček je však potrebné rozmerovo prispôsobiť pre možnosť osadenia tohto odsávača.

priestorove-vysuv