Ktoré architektonické riešenie kuchyne je lepšie, otvorená alebo uzatvorená kuchyňa? Túto otázku si určite kladiete aj Vy.

Nasledujúci článok Vám ozrejmí danú problematiku a pomôže pri výbere Vašej vysnívanej kuchyne. Nájdete tu výhody aj nevýhody daných riešení.

KUCHYŇA PREPOJENÁ S OBÝVAČKOU

Výhody otvorenej kuchyne sú nielen vznikajúci väčší priestor, ale viaceré možnosti ako ho usporiadať a využiť. Ponúka množstvo priestoru na pohyb a uskladnenie vecí či potravín. Otvorená kuchyňa pôsobí vzdušnejšie a nakoľko je prepojená s obývacou časťou, nestratíte pri varení kontakt so zvyšnými členmi rodini, či návštevou. Kuchyňa sa stáva stredobodom všetkého diania!

Open-Plan-Apartment-Gothenburg_4

Zdroj: http://www.idesignarch.com/wp-content/uploads/Open-Plan-Apartment-Gothenburg_4.jpg

 

Nevýhody otvorenej kuchyne sú vznikajúci hluk a pach, ktoré sa stávajú súčasťou vašej obývačky. Pri navrhovaní kuchyne spojenej s obývačkou treba klásť oveľa väčší dôraz na zladenie prvkou jednotlivých častí bytu či domu.

ergatoudis-self-build-open-plan-living

Zdroj: https://www.homebuilding.co.uk/15-of-the-best-open-plan-kitchens/

 

UZATVORENÁ KUCHYŇA

Výhodou uzatvorených kuchýň je, že si môžete pozvať svojich kamarátov do bytu bez toho aby ste sa postarali o neporiadok v kuchyni. Je to samostatná miestnosť, ktorú si môžete navrhnúť v a akomkoľvek štýle či farebnom prevedení. Ak máte radi svoje súkromie pri varení, určite je to ďalšou výhodou. Hluk či nepríjemné pachy sú uzavreté v kuchyni.

e6f405e3316912e32a01c3b750064d3d

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/e6/f4/05/e6f405e3316912e32a01c3b750064d3d.jpg

 

Uzatvorené kuchyne pôsobia menšie a veľakrát sa dispozičné riešenie kuchyne musí prispôsobiť práve danému priestoru. Ďalšou nevýhodou je, že nemáte prehľad o dianí v ostatných miestnostiach. Po väčšine je menej úložného priestoru a taktiež menej priestoru na pohyb v kuchyni.

decor-ideas-for-small-kitchen-images15

Zdroj:http://homedecorpage.com/cozy-home-decor-inspiration.jpg