Kuchynské drezy je možné namontovať do pracovnej dosky na niekoľko spôsobov. Pri výbere drezu je dôležité vedieť, akým spôsobom sa zasadí do pracovnej dosky. Väčšina drezov je určená výhradne na jeden typ montáže, existujú však aj drezy, najmä nerezové, ktoré je možné namontovať do pracovnej dosky viacerými spôsobmi.

NA PRACOVNÚ DOSKU

Naloženie drezu na pracovnú dosku je najčastejším spôsobom montáže kuchynských drezov. Drez sa usadí shora do výrezu v pracovnej doske. Ide o rýchle a jednoduché zbudovanie drezu. Tento spôsob montáže je vh
odný pre všetky typy pracovných dosiek.

montaz-na-dosku

DO ROVINY S PRACOVNOU DOSKOU

Pri tomto type montáže sa drez ukladá do drážky vyfrézovanej v pracovej doske a spája sa pomocou mechanických úchytov a utesnenia silikónom. Obvodový lem drezu je tak v rovine s pracovnou doskou. Ide o opticky jednotné spojenie drezu a pracovnej dosky bez rušivých hrán. Tento typ montáže je vhodný pre pracovné dosky z prírodného alebo umelého kameňa, keramiky a kompozitných materiálov.

montaz-do-roviny

POD PRACOVNÚ DOSKU

Pri montáži drezu pod pracovnú dosku sa drez pomocou špeciálnych úchytov pripevní zospodu na pracovnú dosku a zapečatí sa tesniacim materiálom. Lem drezu tak tvorí pracovná doska. Takáto montáž je vhodná pre pracovné dosky z prírodného alebo umelého kameňa, keramiky, skla a kompozitných materiálov.

montaz-pod-dosku

PRESAHOVÁ MONTÁŽ

Tento spôsob montáže je rovnaký ako v príprade naloženia drezu na pracovnú dosku, z estetického hľadiska však ide o jednoduchšiu alternatívu montáže do roviny s doskou. Nerezový drez sa naloží zhora do výrezu na pracovnej doske, avšak vrchný lem drezu tvorí na pracovnej doske len veľmi nepatrný presah, vysoký iba hrúbkou nerezového plechu. Takýto spôsob montáže je vhodný pre všetky typy pracových dosiek.

montaz-presahova

CELOPLOŠNÁ MONTÁŽ

Ide o tradičnú montáž kuchynského drezy, kedy drez úplne nahrádza pracovnú dosku v celej svojej šírke. Drezy majú šírku 60 cm. Tento spôsob montáže drezu je vhodný pre všetky typy pracovných dosiek.

montaz-celoplosna