Súčasť kuchyne: Pracovné dosky

PRACOVNE-DOSKY_titulny-obrazok

Pracovná doska je najdôležitejšou a nedeliteľnou súčasťou kuchynskej linky. Je to miesto, ktoré musí odolávať snáď najvyššej pracovnej záťaži z celej kuchyne, no musí to byť zároveň miesto najpriateľskejšia k potravinám, s ktorými samozrejme dochádza do sústavného kontaktu. Preto kladieme vysoký dôraz na kvalitu, hygienickosť a odolnosť použitých materiálov.

LDTD pracovné dosky

PRACOVNE-DOSKY_lamino

Je to jeden z aktuálne najpoužívanejších a cenovo najdostupnejších materiálov na pracovné dosky sú tvrdené lamináty lisované na drevotrieskové podkladové dosky o hrúbke 38 – 39mm. Ponúkame pracovné dosky od viacerých výrobcov v trendových dekoroch, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť voči vplyvom, ako sú nárazy, voda, teplota a iné nástrahy, ktoré sa v kuchyni bežne naskytnú. Dosky sa vyrábajú v hĺbke 600 mm, niektoré druhy aj v hĺbke 900 mm a 1200 mm.

K týmto pracovným doskám je možné dokombinovať aj zástenu v totožnom dekore.

Technický kameň

PRACOVNE-DOSKY_technicky-kamen

Vyšší štandard a luxusný vzhľad Vašej kuchyne poskytuje materiál technický kameň. Tak ako na pracovnú dosku v kuchyni, je možné ho použiť aj na iných miestach v interiéri ( kúpeľňové dosky, dlažba, obklady, obloženie schodíšť,… ). Ide o tvrdený konglomerovaný kameň, ktorý je dokonale vhodný na použitie v kuchynskom prostredí. Napriek tomu, že cca 90% zloženia tvorí prírodný kameň, je to nenasiakavý materiál, vďaka čomu je vysoko hygienický a jednoduchý na údržbu. Má veľmi vysokú odolnosť voči poškriabaniu, oderu a vyšším teplotám. Je dodávaný v rôznych hrúbkach a dekoroch, ktoré posunú dizajn Vašej kuchyne na úplne iný level.

Umelý kameň

PRACOVNE-DOSKY_umely-kamen

Veľmi atraktívnym materiálom pre použitie v kuchyni je aj umelý kameň. Je veľmi obľúbený z dizajnérskeho hľadiska vďaka svojej tvarovateľnosti a zaujímavým farebným možnostiam, v ktorých je dostupný. S jeho použitím je možné takmer čokoľvek. Vytvorí zároveň hygienické pracovné prostredie vo Vašej kuchyni, nakoľko je bezpórovitý a dajú sa vďaka nemu veľmi funkčne riešiť rôzne problematické spoje. Vyznačuje sa taktiež mimoriadnou životnosťou a možnosťou opravy drobných poškodení, ktoré časom môžu vzniknúť.

Dvierka →

Mohlo by vás ďalej zaujímať
hore
hore